“Strijd om binnen te gaan door de nauwe poort, want velen, zeg Ik u, zullen proberen binnen te gaan en het niet kunnen, namelijk vanaf het ogenblik dat de Heer des huizes is opgestaan en de deur heeft gesloten.” (Lukas 13:24-25)
Als we nadenken over de eeuwige bestemming van mensen, vragen we ons al snel af: zullen er nou veel mensen in Gods Koninkrijk komen? Of gaan de meesten juist naar de hel, en worden maar enkele mensen gered? Die vraag werd ook aan de Heere Jezus gesteld: “Heere, zijn het weinigen, die zalig worden?” (Lukas 23:13).
Opvallend genoeg gaf Jezus geen direct antwoord op die vraag. In plaats daarvan spoorde Hij de mensen aan: Span je tot het uiterste in om zélf Gods Koninkrijk binnen te gaan. We moeten ons niet bezighouden met aantallen of statistieken, maar met onze eigen redding. Want al wordt 99% van de mensheid gered, dan ben jij daarmee niet geholpen. En al wordt maar 1% van de mensen gered, dan blijft de uitnodiging voor jou nog steeds staan.
Jezus zegt dat veel mensen wachten tot het te laat is. Pas als de deur gesloten is, willen zij naar binnen. Maar dat kan dan niet meer. Wie te laat is, moet buiten blijven staan. Wat een afschuwelijke mogelijkheid!
Je weet niet hoe lang je nog zult leven, en hoeveel tijd je dus hebt om “binnen te gaan door de nauwe poort”. Wacht er daarom niet langer mee, maar geef je leven vandaag nog in Gods handen!

